Логотип

Миколаївська селищна територіальна громада

Одеська область, Березівський район

28.01.2025 10:04

Що треба знати про сказ

82f2b4e1-bc02-4593-ac05-f144d591dc45.jpg

Сказ - це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури. Це невиліковна хвороба, яка у 100% випадків призводить до смерті після появи симптомів.

Як захистити себе від сказу?

При контакті з хворими тваринами або підозрілими тваринами слід дотримуватись правил особистої гігієни, особливо якщо на руках є мікротравми. Через такі пошкодження вірус може легко потрапити в організм людини при укусах, подряпинах або ослиненні.

Особлива увага має бути приділена дітям, оскільки вони часто стають жертвами укусів тварин. Необхідно регулярно нагадувати їм про небезпеку контактів з невідомими тваринами та важливість повідомляти дорослих навіть у разі незначних ушкоджень.

Що робити при зустрічі з дикою твариною?

Якщо ви помітили на території вашого населеного пункту дику тварину, негайно вжийте всіх заходів для захисту себе та своїх близьких, оскільки здорові дикі тварини зазвичай уникають контактів з людьми. Якщо ж тварина проявляє агресію чи дивну поведінку, обов'язково зверніться до ветеринара.

Не знищуйте тварину, яка вкусила чи подряпала людину. Ветеринарний спеціаліст повинен спостерігати за нею протягом 10 днів. Якщо ви або хтось із ваших близьких постраждали від укусу або контакту з такою твариною, обов'язково зверніться до лікаря-травматолога, який визначить необхідність проведення профілактичних щеплень.

Пам’ятайте: сказ легше попередити, ніж лікувати!